یادگیری ری اکت آسان تر است یا انگولار؟

سلام. میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم. برای آینده و درآمدزایی یادگیری ری اکت رو پیشنهاد میدین یا انگولار؟

افزودن نظر
1 پاسخ(ها)

انگولار در مقابل ریکت مثل pycharm اینا در مقابل vs code عه!

انگولار خودش ساختار رو بهت پیشنهاد میده و قالب کد زدن توش مشخصه و در واقع یه framework هست. خوبیش اینه که کلی چیزمیز آماده ارائه میده. اما برای انجام بعضی ریزه‌کاری‌ها که نیاز به ساختارشکنی باشه خیلی میتونه دردسرساز باشه. یادگیریش هم اولش یه مقدار سخت‌تره چون یه سری اصطلاحات و مفاهیمی داره که باید باهاش آشنا شد.

در مقابل، ریکت library هست و همینجوری میشه ازش استفاده کرد. ساختار و قالبی نداره و درواقع برای یه پروژه دست آدم بازه که چطور و با چه ساختاری بخواد کد بزنه. البته معمولا از پترن‌های موجود استفاده میکنن. یادگیریش هم نسبتا راحت هست و پذیرای ساختارشکنی‌های مختلف هم هست.

از لحاظ بازار کار تا جایی که میدونم، الان ریکت بیشتر رو کاره. (البته اگه vue هم جزو گزینه‌ها بیاریم اون احتمالا بالاتر قرار بگیره) انگولار به دلیل سوییچ کردن از angularjs به انگولار فعلی که میشناسیم و به دلیل تغییرات ماجوری که داشت باعث شد کامیونیتیش پخش بشه و ریکت تونست اون‌ها رو جذب کنه و ازش جلو بزنه. vue هم بعدها به دلیل سادگی بیشتر جذابیت بیشتری پیدا کرد.

در شرکت‌های داخل کشور به ترتیب vue و react و angular جاب آفر بیشتری دارن.

برای آینده‌دار بودن نمیشه راحت نظر داد (البته این جمله بطور کلی تو رشته برنامه‌نویسی صادقه). تا چهار سال پیش کسی vue رو نمیشناخت. الان همه دنبال vue ان. معلوم نیست چهارسال دیگه چی جای این‌ها رو بگیره! مهم اینه که آدم سعی کنه همیشه بروز نگه‌داره خودش رو.

پاسخ داده شده در ۱۴۰۰/۱۱/۱۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید