گرفتن رشته تحصیلی مجدد در پسران

سلام دوستان

خوب هستین

من سال دوازدهم کاردانش هستم و میخوام یه دیپلم تجربی یا ریاضی بگیرم

من حالا بعد از رفتن به دانشگاه فنی حرفه ای میتونم همزمان یا قبلش یه دیپلم تجربی یا ریاضی بگیرم

متشکر میشم کمکم کنید

افزودن نظر
 • 2 پاسخ(ها)

  سلام دوست عزیزم. من از یکی از دوستانی که در آموزش و پرورش استان خودمون کار میکنه پرسیدم، ایشون یک قسمتی از سوال شما رو میدونستند. یعنی آیا امکان اخذ دیپلم نظری قبل از ورود به دانشگاه های فنی و حرفه ای وجود داره یا نه رو میدونستند ولی درباره ی اخذ دیپلم در هنگام تحصیل اطلاعی نداشتند. ایشون گفتند که به خاطر شرایطی که در کشور ما برای خدمت سربازی وجود داره، امکان اخذ دیپلم مجدد برای پسران فقط بعد از خدمت امکان داره. یعنی اگه شما دیپلم کاردانش خودتون رو بگیرید، دیگه نمی تونید دیپلم ریاضی یا تجربی رو بعد از خدمت اخد کنید. مگر اینکه معاف باشید که در اینصورت اخذ دیپلم مجدد هم راحته، در واقع میان واحدهایی که شما پاس کردید رو مطابقت میدهند و اون هایی که امکان مطابقتش نباشه رو با امتحان دادن میتونید پاس کنید و دیپلم بگیرید.

  چون بحث رفتن به دانشگاه فنی و حرفه ای رو مطرح کردید، یک نکته ای که مطرح میشه این هست که آیا در رشته ی خاصی قصد رفتن به دانشگاه رو دارید یا نه، چون همونطور که میدونید هم با دیپلم نظری و هم با دیپلم کاردانش میشه وارد دانشگاه فنی و حرفه ای شد ولی خب ورود به دانشگاه از طریق دیپلم های نظری به صورت کاردانی ناپیوسته رشته های مرتبط انجام میشه.

  ایشون گفتند که اگر کارت معافیت ندارید (برای خواندن دیپلم مجدد)  و هدفتون بیشتر دیپلم نظری هست تا دیپلم کاردانش و با دوره های کاردانی ناپیوسته دانشگاه های فنی و حرفه ای هم مشکلی ندارید، یک کاری که میشه کرد انصراف از تحصیل کاردانش هست و اقدام جهت اخذ دیپلم های نظری هست. یعنی درواقع دیپلم کاردانش نگیرید و فقط یک دیپلم نظری داشته باشید. البته اینکار رو حتما با مشورت مسئول آموزش و پرورش استان یا شهرستان انجام بدید. چون به خاطر مشکل سربازی ممکنه اذیتتون کنند و اجازه تحصیل مجدد رو به شما ندهند.

  حالا من باز هم بهشون گفتم که از دوستانشون درباره ی اخذ دیپلم در هنگام تحصیل در دانشگاه هم بپرسند و اگر به نتیجه ای رسیدند به من بگن تا با شما به اشتراک بگذارم

  ان شا الله که همیشه موفق باشید.

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۹/۲۶.

  سلام جناب!

  بنظرتون میتونم برم دانشگاه فنی و از اون ور هم برم سراغ دیپلم؟

  خیلی هم متشکرم بابت کمکتون

   

  در ۱۳۹۹/۰۹/۲۷.
  افزودن نظر

  سلام دوست عزیز. کاربر چاق به خوبی درباره قبل از ورود به دانشگاه صحبت کردند. چیزی که من میدونم این هست که شما اگه وارد دانشگاه بشید میتونید فرم اشتغال به تحصیل رو دریافت کنید که مثل کارت معافیت در نظر گرفته میشه. در اینصورت با داشتن کارت اشتغال به تحصیل مهرماه سال بعد(سال ۱۴۰۰) اقدام جهت اخذ دیپلم مجدد کنید و با تطابق واحدها و پاس کردن درس ها میتونید دیپلم مجدد خودتون رو بگیرید. ولی باز هم با یک کارشناس یا مسئول آموزش و پرورش صحبت کنید، دقیق تر مطمئن میشوید

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۹/۲۶.

  متشکرم

  در ۱۳۹۹/۰۹/۲۷.
  افزودن نظر
 • پاسخ شما

  برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید