توانایی نه گفتن

سلام دوستان وقتتون بخیر. من توانایی نه گفتن ندارم. برای مثال وقتی میخوام با دوستانم برم بیرون و کلی کار دارم و نمیتونم برم، بلد نیستم بگم نه، برای همین مجبور میشم بگم آره و وقتی میام خیلی عصبی ام و تلافی این عصبانیت رو سر خانواده ام و دوست صمیمی ام در میارم، چه کنم؟

افزودن نظر
 • 2 پاسخ(ها)

  مهم ترین چیز در این زندگی، رضایت شخصی خود شماست. مگه شما برای کسی زندگی میکنید؟ مگه برای کسی کار میکنید؟ که دنبال رضایت اون میگردید؟ ببینید، شما باید انقدر قوی بشید که وقتی نه میگید، ۵ دقیقه بعد حتی یادتون نیاد برای چی و به چه کسی نه گفتید، نه اینکه حتی بخواین هی بهش فکر کنین و این رو نشخوار کنین. اینکارباعث مریضی روحی میشه در شما. بعد اصلا طرف از دست شما ناراحت بشه، مگه چی میشه؟ مگه این همه آدما رو راضی کردین از خودتون چی شد؟ بازم بهشون بگی و ازشون بپرسی، میگن نه تو بازم تو این رابطه کم کاری کردی، بیا اینجا فلان کارو برای من میکردی. رها کن عزیز. تا کی میخوای هی به بقیه فکر کنی، آدمایی که به زنده من و شما اهمیت نمیدن، چه اهمیتی داره براشون از شما آره یا نه بشنون!

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۸/۱۸.
  افزودن نظر

  من خودم همین مشکل رو داشتم، ولی الآن خیلی خوب میتونم نه بگم و با دوست هام، هم مشکلی ندارم و همه از هم راضی و خوب هستیم، اتفاقا اینجوری معذبیتی بینمون نیست و راحتیم، به شما هم توصیه میکنین با یه تراپیست مشورت کنین و آروم بگیرید

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۸/۱۸.
  افزودن نظر
 • پاسخ شما

  برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید