تحصیل در ارشد، معایب یا مزایا

سلام به سایت خوب بونکا. من دانشجوی ترم سوم مهندسی کامپیوتر هستم. خودم هیچ علاقه ای به ادامه تحصیل در ارشد ندارم و حس میکنم این کار فقط وقت تلف کردنه، اما پدر و مادر و دوستانم اصرار به این کار دارند. به نظر شما ادامه بدم؟ لطفا تجربه هاتون رو با من هم تقسیم کنید. تحصیل در ارشد

ادامه نده چون براش کار بدربخور نیس متاسفانه

در ۱۳۹۹/۰۲/۱۰.
افزودن نظر
 • 4 پاسخ(ها)

  راستش منم کامپیوتر خوندم. به نظر منم برای رشته کامپیوتر حداقل تو ایران بهتره زودتر وارد بازار کار بشی تا اینکه بری فوق. تو رشته کامپیوتر مهارت داشتن مهم تر از اینه که صرفا یه سری چیزارو حفظ کنی. برای استخدامم تا جایی که دیدم مهارت مهم تر از مدرک بوده همه جا

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۱/۲۱.

  ممنون عزیزم. شما چه دانشگاهی درس خوندید و چه ورودی بودید؟

  در ۱۳۹۹/۰۱/۲۱.

  من سال ۹۵ کنکور دادم

  در ۱۳۹۹/۰۳/۲۳.
  افزودن نظر

  دوست خوبم! این رو از من با تجربه یادگاری داشته باش که ارشد گرفتن از یک دانشگاه خودب با هدف مقاله دادن و بورسیه تحصیلی گرفتن از یک دانشگاه خارجی و مهاجرت فکر خوبی میتونه باشه اما ارشد گرفتن با هدف کار پیدا کردن در ایران نمیتونه گزینه مناسبی باشه. الان همه مدرک ارشد و دکتری رو دارند و شما حتی اگر بخواید هم نمیتونید بین اون همه آدم دیده بشید و مشهور بشید.

  در واقع من حتی فکر میکنم که رویکرد دولت هم نسبت به ارشد و دکتری تغییر کرده و به ارشد و دکتری به عنوان یک گزینه برای کاهش امار بیکاری  نگاه میشه. خود من و شما تا به حال چند بار اس ام اس تبلیغاتی گرفتیم؟ چند بار آوازه ی قبولی بدون کنکور رو شنیدیم؟ این همه دانشجویی که هر سال داره وارد دانشگاه چه تاثیری روی رشد بازار کار گذاشته؟ هیچی!

  من به عنوان کسی که توی رشته ای که عاشقش بودم، ارشد گرفتم، این رو میگم که اگه دانشگاه نمی رفتم، موفق تربودم…

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۴.
  افزودن نظر

  ببینید چیزی که وجود داره این هست که  کلا هدف اصلی ادامه تحصیل در دانشگاه بیشتر خوندن  و کار روی مباحث تئوری و کارهای تحقیقاتی هست، نه کارهایی که به درد بازارکار به طور خاص بخوره. که البته نمیتونیم بگیم این تربیت پژوهشگر کار بدون فایده اس هست چه بسا که خیلی خیلی هم مهم هست چون شما هر کار بزرگی رو که برید دنبالش و ته و تو اون رو در بیارید آخرش می بینید که از یک پروژه تحقیقاتی شروع شده. مثلا همین شرکت گوگل که باعث شده شما بیای اینجا سوالت رو بپرسی، در واقع  حاصل کار دو تا دانشجوی دکترا هستت. ولی چون کارهای پژوهشی هنوز داخل ایران خیلی جا نیفتاده  پس ممکنه خیلی ها برای ادامه تحصیل تردید کنن که طبیعی هم هست.

  سعی کنید به خودتون نگاه کنید و جواب سوالتون رو میگیرید.

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۴.
  افزودن نظر

  ببینید عزیزان، تحصیل در مقاطع بالاتر، توی یک دانشگاه خوب مخصوصا، نیاز به تمرکزو وقت گذاشتن مداوم داره. ممکنه که همه چیزهایی که تدریس میشه مورد علاقه شما نباشه ولی شما باید انقدر قدرت داشته باشید که بتونید اون راه رو اگر چه با همه سختی ها ادامه بدید. ممکنه تا پایان تحصیلات نتونید از تعطیلاتتون لذت ببرید، اگر خوابگاهی باشید، در جوار خانواده تون بمونید و خیلی وقتا از وقت استراحتتون بزنید و مجبور باشید اون موقع هم فعالیت کنید. در نهایت هم باید این رو بدونید که بعد از گرفتن مدرکتون کار براتون نیست یا اگرم باشه حقوقش با توجه به توقعات شما و نرخ تورم و شرایط فعلی جامعه کافی نیست.

  اما جنبه های مثبتی هم هستند. وقتی در یک دانشگاه خوب باشید، فرصت های پیشرفت براتون مهیا میشه. با افراد مطرحی آشنا می شید و از تجربه های اون ها استفاده میکنید و حتی  می تونید موقعیت اجتماعی خودتون رو بهتر بدید. در واقع خود مدرک هم به نوعی شأن اجتماعی به همراه داره. اگر هدفتون خروج از کشور هست، که خیلی بیشتر میتونید این جنبه ها رو ببینید.

  در پایان، نظر شخصی بنده اینه که اگر واقعا به تحصیل، مطالعه و تحقیق علاقه مند هستید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

  موفق باشید.

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۴.
  افزودن نظر
 • پاسخ شما

  برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید