تجربه ناموفق در رابطه داشتم و از رابطه جدید میترسم

سلام. در اوایل شروع یک رابطه جدید هستم ولی از این رابطه میترسم. تجربه های قبلی که از رابطه داشتم، مدام در ذهنم جا به جا میشن و نمیتونم به ثبات فکری برسم. خیلی وقت ها از عمد خودم رو عقب میکشم و به شخص جدید اجازه نزدیک شدن نمیدم. چه کنم؟

افزودن نظر
 • 2 پاسخ(ها)

  سلام عزیزم. من، خودم همین مشکل رو یه زمانی داشتم. خیلی وقت ها میترسیدم و شخص مقابلم رو هم اذیت میکردم. انقدر از دست من عصبانی میشد و حرص میخورد که کار به دعوا هم میرسید و در پی اون من فقط عذاب وجدان و ناراحتی بود که حس میکردم. کاری که خودم کردم و واقعا به دردم خورد. حرف زدن بود. اول از همه به طرف مقابلم گفتم که احساسات من اینجوریه، چه حالتی دارم و چه توقعی میتونه ازم داشته باشه، سعی کردم عشقش رو ببینم ولی خیلی وقتا که خراب میکردم، با یه دوست صمیمی که در جریان رابطه مون بود، مشورت  میکردم و دوباره خودم رو احیا میکردم. به همین شکل ۳ یا ۴ ماه رو صبر کردم و با بهتر شدن اوضاع و شرایط دیگه نمیترسم. حداقل میتونم بگم ۸۰ درصد نمیترسم. به نظر من یک دوست خوب و امین و یک شریک آگاه و با درک بهترین چیزی هست که میتونین برای مقابله با این مشکل پیدا کنین.

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۸/۲۳.
  افزودن نظر

  سلام، توصیه من رفتن پیش یک مشاور یا روان شناس آگاه هست. کسی که بتونه هم با شما و هم با شریکتون صحبت کنه، مسائل و مشکلات رو حل کنه و به عنوان یک راه حل خوب معرفی بشه. اگه امکانش رو دارید حتما اینکارو بکنید. این روزها، حتی در اسنپ هم میتونید روان شناسان آنلاین رو پیدا کنین و به راحتی مشکلتون رو با اون ها در میون بذارید

  پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۸/۲۳.
  افزودن نظر
 • پاسخ شما

  برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید