گران ترین برنج دنیا متعلق به کدام کشور است؟

برای خرید برنج اولویت همه ما خرید برنج ایرانی است. برنج های ایرانی با توجه به عطر و طعم فوق العاده ای که دارد همیشه جایش در سبد خانوارهای  ایرانی محفوظ می باشد. فاکتور های مختلفی برای خرید برنج ایرانی می توان در نظر داشت. درواقع خرید مهم ترین غذای هر ایرانی به طبع و ذائقه مشتری برمی گردد. از این رو انواع برنج ایرانی مانند برنج طارم، برنج هاشمی، برنج فجر، برنج قهوه ای و … همواره مشتریان خود را دارند.

افزودن نظر
1 پاسخ(ها)

گران ترین برنج ایرانی نیز در هر منطقه ای از ایران نوع خاصی است. هر منطقه ای آب و هوا، شرایط جوی و جنس خاک متفاوتی دارد بنابراین قیمت برنج های هر منطقه را نمی توان با هم مقایسه کرد.

برای مثال برنج بینام کشت دوم در مازندران گران ترین برنج ایرانی این منطقه است. هم چنین در گلستان برنج طارم دم سیاه و در گیلان هم برنج صدری دم سیاه از گران ترین برنج ها هستند. اما در بررسی کلی که به این موضوع بپردازیم می توانیم برنج طارم دم سیاه را گران ترین برنج شمال معرفی کنیم.

جالب است بدانید گران ترین برنج دنیا در غرب آسیا و در کشور عربستان کشت می شود که به نام برنج سرخ عربی مشهور است .
برنج سرخ عربی در شهر الاحصاء عربستان کشت میشود. برنج سرخ عربی برای رشد به دمای بالاتر از سایر انواع برنج ها در جهان نیاز دارد . دمای لازم برای رشد برنج بین ۲۰ تا ۳۷ درجه میباشد اما برنج سرخ عربی به دمای ۴۸ درجه نیاز دارد

پاسخ داده شده در ۱۴۰۱/۰۸/۱۰.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید