ویدیو ریکورد دوربین مداربسته چیست ؟و چه کاری انجام می دهد؟

ویدیو ریکورد دوربین مداربسته چیست ؟و چه کاری انجام می دهد؟

شاید این حقیقت که ویدیو ریکورد در دوربین مداربسته بیشتر کارها را انجام می‌دهد و به نوعی قلب تپنده یک سیستم امنیتی است را بارها شنیده باشید.

دوربین ها با دستگاه ویدیو ریکورد فرایند ضبط خود را کامل میکنند برای مثال دوربین آنالوگ داهوا با استفاده از از سیم و کابل کوکسیال تصاویر ضبط شده از دوربین مداربسته را به سمت ویدیو ریکورد می فرستد تا در هارد دوربین مداربسته ذخیره شود در ادامه ضبط تصاویر را به صورت جداگانه در دو دستگاه دی وی ار و آن وی ار داهوا توضیح می دهیم.در ادمه به صورت مختصر درباره این دو دستگاه توضیح میدهمی اما برای خواندن توضیحات تکمیلی اینجا کلیک کنید.

 

DVR داهوا

دی وی ار داهوا اگرچه جزو نسل اول ویدیو ریکورد ها برای ضبط فیلم دوربین داهوا آنالوگ بود اما کیفیت واین دستگاه و شایستگی آن زیاد بود و علاوه بر اینکه کنار گذاشته نشد ، با توسعه ویژگی ها هنوز یکی از گزینه های پر فروش بازار است.

وظیفه اصلی دی وی ار داهوا فشرده سازی تصاویر و ذخیره آن هارد دوربین مداربسته می باشد.

دی‌ وی ار داهوا در تعداد کانالهای مختلف وجود دارد؛ برای مثال اگر ۴ دوربین مداربسته خریداری کردید DVR داهوا ۴ کاناله برای این تعداد مناسب است اما اگر قصد اضافه کردن تعداد دوربین مداربسته را دارید می توانید DVR داهوا با تعداد کانال بیشتری خریداری کنید.

قابلیت های دی وی ار داهوا فقط همین نیست بلکه این دستگاه ها اغلب به هوش مصنوعی مجهز شده تا تصویر ضبط شده را آنالیز کنند. این کار علاوه بر استفاده از سیستم هشدار دهنده ای که دارد می تواند تصاویر را به صورت دسته بندی شده داخل هارد ذخیره کند تا برای پیدا کردن یک فیلم خاص ساعت ها به تماشای فیلم کل دوربین ننشینند؛ بلکه با جستجو بین دیتای ویدئویی می توانند فیلم یک چهره خاص، یا زمان رفت و آمد اتومبیل را جستجو کنند. دی وی ار داهوا محدودیت پشتیبانی انواع کیفیت دوربین مداربسته داهوا را دارد بنابراین نکته ای که باید در خرید DVR داهوا در نظر بگیرید کیفیت آن است یعنی برای نصب دوربین داهوا ۵ مگاپیکسل ، دی وی ار داهوا باید تا کیفیت ۵ مگاپیکسل را ساپورت کند در غیر این صورت فیلم های ضبط شده ۵ مگ واقعی نخواهند بود.

 

NVR  داهوا

این دستگاه ویدیو ریکورد برای ضبط دوربین تحت شبکه داهوا در هارد به کار می رود. تفاوت آن وی ار داهوا با دستگاه قبلی استفاده از اینترنت برای اتصال به شبکه اینترنت و انتقال دیتای ویدئویی است در این سیستم ها با استفاده از کابل اترنت همه ی دوربین ها متصل به شبکه اینترنت محلی می شوند و در بستر اینترنت شروع به ذخیره سازی وایرلس می کنند.

از جمله ویژگی های NVR داهوا قابلیت تشخیص حرکت آن است با استفاده از این ویژگی دستگاه تمام دیتا های ویدئویی آنالیز می شوند و با تنظیم آن سیستم هشداردهنده به موقع اعلان خطر می کند NVR داهوا با این قابلیت در موقعیت های خلوت و کم رفت و آمدی مانند ورودی یک انبار به محض حرکت افارد و یا ورود وسیله نقلیه این رویدادها را اطلاع دهد.

آن وی ار داهوا با گرفتن این سیگنال یک نوتفیکیشن به  گوشی موبایل فرد می فرستد تا موقعیت توسط صاحب ملک چک شود.

یکی دیگر از قابلیت های NVR داهوا تشخیص چهره است دوربین های داهوا تصاویر را در هارد دیسک ذخیره می کنند و این دیتای ویدیوی یک دیتا بیس از اطلاعاتی است که در حافظه ذخیره شده در این بین اگر در تنظیمات NVR داهوا چهره فردی را وارد کنید این چهره برای دوربین به عنوان سوژه تخت تعقیب قرار. می گیرد و ورود و خروج سوژه یا مجموعه فعالیت های آن به صورت هشدار به گوشی موبایل ارسال می شود.

ان وی ار داهوا در کنار داشتن قابلیت های پیشرفته تصاویر را با بهترین کیفیت داخل هارد ذخیره می کند و به مرور زمان دچار افت کیفیت و خرابی نمی شود. نکته آخر آنکه NVR داهوا در انواع ۴ تا ۳۲ کانال وجود دارد تا دستگاه مناسب خود را خریداری کنید.

سوال شده در ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ در تکنولوژی.
افزودن نظر
0 پاسخ(ها)

پاسخ شما

برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید