آیا از این واقعیت آگاه هستید که بعد از خوردن میوه جات نباید آب نوشید؟

اکثر افراد در طی روز حجم زیادی آب می نوشند تا عطش خود را برطرف کنند. اما نوشیدن آب بعد از خوردن میوه جات می تواند صدمه های زیادی برای سلامتی ما به همراه داشته باشد.

افزودن نظر
 • 2 پاسخ(ها)

  طبق تحقیقات انجام شده، نوشیدن آب بعد از مصرف میوه موجب عوارض حاد در دستگاه گوارش می‌شود. نوشیدن آب بعد از صرف میوه های کال بسیار خطرناک تر از میوه های معمولی است؛ چراکه نوشیدن آب بعد از میوه های کال دستگاه گوارش بدن را تحریک کرده و معده دچار اختلال می شود.

  از آنجاییکه نوشیدن آب برای بدن انسان لازم و حیاتی است قبل از صرف میوه آب بنوشید. چراکه آب سریعا از معده خارج می شود، سپس آب وارد روده کوچک شده و از طریق جریان خون جذب بدن می شود. متاسفانه خیلی از افراد آب راکد می نوشند. متخصصین با نوشیدن آب مانده و راکد بسیار مخالف هستند چون معتقدند برای سلامتی و رشد بدن انسان بسیار مضر است
  طبق بررسی های انجام شده توسط متخصصین، نوشیدن آب بعد از مصرف هندوانه و خربزه بسیار مضر و زیان آور است. برای مثال میوه ی هندوانه دارای طبیعتی سرد و تر است. لذا نوشیدن آب به خصوص برای افرادی که طبع سرد دارند، موجب مشکلاتی از قبیل دل درد و سرگیجه خواهد شد. در فصل تابستان خیلی از افراد برای پذیرایی از مهمانان خود، آب میوه ی هندوانه سرو می کنند. گاهی اوقات برای خنک تر شدن و رفع عطش، آب میوه هندوانه را با یخ ترکیب می کنند. توصیه می کنیم از نوشیدن آب میوه هندوانه که با یخ ترکیب شده است به شدت خودداری کنید تا از اختلال گوارشی و دل درد در امان باشید.

  پاسخ داده شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳.
  افزودن نظر

  اکساب شاپ : تعادل رطوبت معده برای سلامتی افراد بسیار مهم است. اکثر میوه ها تر هستند و زمانی که شما بعد از صرف میوه آب بنوشید، تعادل رطوبت در معده به هم می ریزد و دستگاه گوارش بدن با مشکل مواجه می شود. برای مثال اگر شما بعد از صرف میوه ی انگور، آب بنوشید قطعا حالت بدی به شما دست می دهد و در بعضی مواقع منجر به بیماری اسهال می شود.
  نوشیدن آب همراه با میوه یا غذا، علاوه بر ایجاد نفخ موجب پر شدن معده می شود لذا کودکان در برابر خوردن ادامه‌ میوه یا غذای خود مقاومت می کنند. گاهی اوقات افراد با مشکل نفس تنگی روبه رو می شوند. جالب است بدانید این نفس تنگی می تواند از سنگینی معده نشات بگیرد. وقتی ریشه یابی کنید، یکی از دلایل سنگینی معده نوشیدن آب بعد از صرف میوه است.

  پاسخ داده شده در ۱۴۰۰/۰۴/۰۳.
  افزودن نظر
 • پاسخ شما

  برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید