آنچه درباره دوربین مداربسته نمی دانید 

آنچه درباره دوربین مداربسته نمی دانید 

بدون شک هر روز تعداد زیادی دوربین مداربسته در اطراف خود می بینید که تعدادشان در حال افزایش است. تعداد این دوربین مداربسته های هوشمند تا جایی زیاد می شود که هر لحظه از زندگی شما به صورت فیلم ضبط شود.

اما علاوه بر اینکه این دوربین مداربسته ها هر لحظه از زندگی شما را نمایش می دهند، چنان هوشمندانه در پی دستگیری افراد مجرم هستند که انسان ها قادر به انجام آن نیستند

دوربین های مداربسته با مجهز شدن به هوش مصنوعی ابزاری را در اختیار دارند که با استفاده از آن بتوان حرکات مشکوک را بررسی کرد.

برای مثال در نسخه اولیه این دوربین ها تشخیص حرکت به طوری عمل می کرد که در اماکن خلوت متوجه ریزش برگ درختان هم می شد و بلافاصله به صدا در می‌آمد این ویژگی اگرچه ویژگی کاربردی در اماکن خلوت بود اما باعث هشدارهای کاذب میشد در نسخه های بعد دوربین مداربسته های مانند دوربین داهوا با استفاده از AI توانایی شناخت اجسام و تفکیک آن را به این ابزار امنیتی آموختند 

دوربین های مداربسته درحال حاضر حرکات حیوان، انسان، اجسام و وسایل نقلیه را به خوبی از هم تفکیک می کنند و هشدار لازم را در مواقع ضروری به صاحبان سیستم امنیتی ارسال می کنند.

دوربین مداربسته های مانند دوربین مداربسته شیائومی از یک بیبی کم ساده یک پرستار مجازی ساختند ! شاید سوال کنید چطور ممکن است؟؟!

برای مثال دوربین بیبی کم شیائومی می تواند با ضبط صدای کودک و گریه کردن آن به این موضوع واکنش نشان دهد. دوربین بیبی کم شیائومی به محض تشخیص صدای پارس سگ یا صدای گریه کودک به صاحب دوربین هشدار می فرستد.

یا اینکه دوربین خودرو شیائومی می تواند با فعال کردن مد پارک به محض ضربه خورد ماشین می تواند واکنش نشان دهد.

 

سوال شده در ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ در تکنولوژی.
افزودن نظر
0 پاسخ(ها)

پاسخ شما

برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید