RE: قضیه این فرم های جدید یوتیوب چیه که توی گوگل ادسنس اومده؟

                       

سلام. توی یوتیوب یه کانال دارم و ازش درآمدزایی میکنم ولی چند روز هست که برام یه فرمی اومده توی داشبورد یوتیوب و توی ادسنس گوگل قسمت پی منت که گفته فرم مالیاتی پر کنم؟ این چه فرمیه؟ اسمش هم w8ben بود.

افزودن نظر

این فرم مالیاتی هست که گوگل باید از درآمدی که از یوتیوب به دست میاره پرداخت کنه، برای همین از ۰ تا ۳۰ درصد(بستگی به کشوری که ازش چنل یوتیوب رو ساختین و درصد بینندگانی که از کشور آمریکا دارید) به تبلیغات شما مالیات تعلق میگیره و درآمدی که به حسابتون واریز میشه بعد از کسر میزان مالیاتش هست. اون فرم w8ben هم فرم مالیاتیه برای اشخاص حقیقیه و یه فرم مالیاتی دیگه هم هست که w8ben-e هست که برای شرکت ها و اشخاص حقوقی هست که متناسب به وضعیت خودتون باید پر کنید. دقت کنید که برای پر کردن فرم نیاز به کد مالیاتی و این ها هست. برای همین اگه در داخل ایران هستید و کسی از خارج ایران براتون چنل رو ساخته، باید کد مالیاتی داشته باشه.

اگه فرم رو پر نکنید باز هم مالیات بهتون تعلق میگیره و حدود ۲۴ درصد از میزان درآمدتون به عنوان مالیات محسوب میشه. دقت کنید که بعضی از کشورها مالیات کمتری دارند که ترکیه هم جز اونا حساب میشه یعنی اگه شما فرم مالیاتی رو به اسم شخصی که توی ترکیه است پر کنید خیلی بهتره تا اینکه کلا پر نکنید و ۲۴ درصد از درآمدتون رو به عنوان مالیات بدید! یا مثلا اگه توی کانادا باشید میزان مالیات تقریبا ۰ هست.

پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۱۲/۲۲.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید