پاسخ: تحصیل در ارشد، معایب یا مزایا

                       

سلام به سایت خوب بونکا. من دانشجوی ترم سوم مهندسی کامپیوتر هستم. خودم هیچ علاقه ای به ادامه تحصیل در ارشد ندارم و حس میکنم این کار فقط وقت تلف کردنه، اما پدر و مادر و دوستانم اصرار به این کار دارند. به نظر شما ادامه بدم؟ لطفا تجربه هاتون رو با من هم تقسیم کنید. تحصیل در ارشد

ادامه نده چون براش کار بدربخور نیس متاسفانه

در ۱۳۹۹/۰۲/۱۰.
افزودن نظر

ببینید عزیزان، تحصیل در مقاطع بالاتر، توی یک دانشگاه خوب مخصوصا، نیاز به تمرکزو وقت گذاشتن مداوم داره. ممکنه که همه چیزهایی که تدریس میشه مورد علاقه شما نباشه ولی شما باید انقدر قدرت داشته باشید که بتونید اون راه رو اگر چه با همه سختی ها ادامه بدید. ممکنه تا پایان تحصیلات نتونید از تعطیلاتتون لذت ببرید، اگر خوابگاهی باشید، در جوار خانواده تون بمونید و خیلی وقتا از وقت استراحتتون بزنید و مجبور باشید اون موقع هم فعالیت کنید. در نهایت هم باید این رو بدونید که بعد از گرفتن مدرکتون کار براتون نیست یا اگرم باشه حقوقش با توجه به توقعات شما و نرخ تورم و شرایط فعلی جامعه کافی نیست.

اما جنبه های مثبتی هم هستند. وقتی در یک دانشگاه خوب باشید، فرصت های پیشرفت براتون مهیا میشه. با افراد مطرحی آشنا می شید و از تجربه های اون ها استفاده میکنید و حتی  می تونید موقعیت اجتماعی خودتون رو بهتر بدید. در واقع خود مدرک هم به نوعی شأن اجتماعی به همراه داره. اگر هدفتون خروج از کشور هست، که خیلی بیشتر میتونید این جنبه ها رو ببینید.

در پایان، نظر شخصی بنده اینه که اگر واقعا به تحصیل، مطالعه و تحقیق علاقه مند هستید برای مقاطع بالاتر اقدام کنید.

موفق باشید.

پاسخ داده شده در ۱۳۹۹/۰۳/۱۴.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید