RE: برنج طارم استخوانی خوبه ؟

                       

منظور از برنج اسـتخوانی ، برنجی است که محکم بوده و به راحتی نمی شکند. اغلب برنج های تازه که توسط کارخانه های شالیکوبی مدرن پوست کنده شده اند، از این خاصیت برخوردار می باشند.

برنج هایی که مرغوب نبوده و بعضا دارای شیارهای بسیار ظریفی بر روی خود هستند،شکننده اند و در طول فرایند طبخ برنج ،دچار شکستگی می شوند و برنج پخته شده را از حالت یکدستی بیرون می آورند.

اما برنج های استخوانی دچار این گونه شکست ها نمی شوند و شیاری بر روی خودندارند. برنج طارم استخوانی، برنج هاشمی استخوانی، برنج دمسیاه استخوانی و برنج شیرودی استخوانی از جمله برچسب هایی است که در بازار دیده شده که بر روی انواع مختلف برنج گذاشته می شود.

naghmeh سوال شده در ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ در خانه داری.
افزودن نظر

در خرید برنج استخوانی اصطلاحات زیادی وجود دارد که یکی از آنها اصطلاح برنج استـخوانی است. این اصطلاحات که اغلب از طرف تاجران برنج مطرح شده است، بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته و برای برچسب زدن بر روی محصول و جلب مشتری استفاده می شود.منظور از برنج استخوانی، برنجیست که محکم بوده و به راحتی نمی شکند. اغلب برنج های تازه که توسط کارگاه های شالیکوبی مدرن پوست کنده شده اند، از این خاصیت برخوردار هستند. برنج طارم استخوانی، برنج هاشمی استخوانی، برنج دمسیاه استخوانی و برنج شیرودی استخوانی از جمله این برنج ها هستند.برنج استـخوانی شیرودی از نوع اقلام پرمحصول برنج است و علت قیمت ارزان این نوع برنج نیز همین است. از نظر ظاهری بسیار به طارم هاشمی شباهت داشته و از نظر کیفیت طعم و پخت در حد مطلوب و خوب بوده اما بعد از طارم ، هاشمی ، فجر و علی کاظمی قرار دارد .همچنین استفاده از آن در رستوران های شرکت های صنعتی بزرگ و مراسمات پذیرایی و.. بدلیل به صرفه بودن پیشنهاد می گردد .به همین دلیل قیمت آن نسبت به قیمت برنج استخوانی هاشمی ارزان تر است .

پاسخ داده شده در ۱۴۰۱/۰۸/۰۹.
افزودن نظر

پاسخ شما

برای ارسال پاسخ, شما باید شرایط و ضوابط و قوانین و حریم خصوصی را قبول کنید